WUNDER WAVE 100: SICK OF IT ALL, GOOD LOOKIN OUT

Data: 19 czerwca 2023
Godzina: 19:00
Miejsce: Łódź / Fabryka Biedermana / ul. Kilińskiego 3
Cena: 100/120PLN
WUNDER WAVE 100: SICK OF IT ALL, GOOD LOOKIN OUT

SICK OF IT ALL – ikona nowojorskiej sceny hardcore powraca do Łodzi po prawie 13 latach aby zagrać na 100 edycji WUNDER WAVE. Zespół powstał w 1986 roku i istnieje nieprzerwanie do dzisiaj. Ich płyty takie jak: „Just Look Around”, „Scratch The Surface” czy „Build To Last” należą do żelaznego kanonu tego gatunku a Sick Of It All uważani są za jeden z najbardziej energetycznych zespołów koncertowych na świecie. Od wielu lat niezmienny trzon kapeli tworzą: bracia Lou Koller (wokal), Pete Koller (gitara) oraz perkusista Armand Majidi i basista Craig Setari (ex- Youth Of Today, Agnostic Front).Ostatnim wydawnictwem SICK OF IT ALL pozostaje wydany w 2018 roku album „Wake the Sleeping Dragon!”
W 2020 roku ukazała się biograficzna książka ” The Blood and the Sweat: The Story of Sick of It All’s Koller” autorstwa Lou Koller’a, Pete Koller’a i Howiego Abramsa.

GOOD LOOKIN OUT – hardcore punk ze Śląska. Zespół Good Lookin’ Out powstał w 2011 r. Był to pomysł Noska, Warensa oraz Kuby, którzy grali w Minority. GLO miał być naturalnym przedłużeniem zespołu Repress, w którym Warens śpiewał. Do współpracy zaprosili Michała udzielającego się w hc/punkowym Whitmanie na garach. Szybko nagrali i wydali demówkę, na której znalazło się 8 kawałków. Demo zostało świetnie przyjęte i zaowocowało dużą liczbą koncertów. Szalone występy na scenie to rozpoznawalna cecha chłopaków. W międzyczasie zaczęli pracować nad kolejnym materiałem, który ukazał się w drugiej połowie 2013 r. zarówno na cd jak i na winylu 12”. Wydawcą płyty „This Is It” był Pasażer. Prócz 10 nowych kawałków chłopaki nagrali cover Final Exit. Do tego dorzucili cały materiał z wcześniejszego demo. Chłopaki poza grą w GLO zajęci są innymi projektami muzycznymi – Michał udziela się dodatkowo w Tripis, Kuba w mocno metalowym Burning Sky i wraz z Noskiem i Warensem w Minority. Dodatkowo Nosek i Warens prowadzą wegańską knajpę Nieinaczej. Wszystko to sprawiło, że kazali nam czekać kilka lat na nowy materiał – płytę „For a Life Not Wasted”, która ukazała się w styczniu 2018 r. To 10 nowych kawałków plus cover SOD. Płyta na razie dostępna jest tylko na jednostronnej dwunastocalówce. Chłopaki jednak zawsze podkreślają, że to nie płyty są ich mocną stroną, tylko koncerty.

Wunder Wave 100: Sick Of It All, Good Lookin Out
© Copyright 2024 Black Wednesday Records