THE AVENGERS

Data: 3 maja 2024
Godzina: 19:30
Miejsce: Bielsko-Biała / Rudeboy Club / ul. 1 Maja 20
Cena: 75/90PLN
THE AVENGERS

THE AVENGERS – klasyka punk rocka (USA)
Byli jednym z pierwszych zespołów punk rockowych z San Francisco dowodzonym przez charyzmatyczną wokalistkę Penelope Houston. Wystąpili u boku Sex Pistols podczas ich ostatniego koncertu w Winterland Ballroom w 1978 roku. Steve Jones produkował ich pierwszą EPkę, która znalazła się na ich debiutanckim albumie The Avengers s/t znanym również jako Różowy Album.
https://www.facebook.com/TheAvengers1
https://www.youtube.com/watch?v=zUmBCPbCNdg

ANTI-SYSTEM – klasyka anarcho punka (Anglia/Polska)
ZESPÓŁ POWSTAŁ W 1981 r. W BRADFORD- WEST YORKSHIRE. W ORYGINALNYM SKŁADZIE ZESPÓŁ NAGRAŁ DEMO, Z KTÓREGO KAWAŁKI ZOSTAŁY WYDANE NA KOMPILACJI PAX RECORDS.
JAKO DEBIUT A.S UWAŻA SIĘ EP. „DEFENCE OF THE REALM” ZAWIERAJĄCĄ 5 UTWORÓW, WYDANĄ W 1983 r. W 1985 UKAZAŁ SIĘ ALBUM „NO LAUGHING MATTER” ROK PÓŹNIEJ 12″ „A LOOK AT LIFE”
A.S. ZAWSZE BYŁ ZAANGAZOWANY W DZIAŁANIA NA RZECZ PRAW ZWIERZĄT. DEBIUTANCKI SINGIEL BYŁ BENEFITEM NA ORGANIZACJE PRO- ZWIERZĘCE A DWIE OSOBY Z PIERWSZEGO SKŁADU ZOSTAŁY UWIĘZIONE ZA AKCJE BEZPOŚREDNIE NA RZECZ ZWIERZĄT. STAŁO SIĘ TO KRÓTKO PRZED WYDANIEM „LOOK AT LIFE”.
W 1988 ZESPÓŁ ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ.
W 2014 CZEŚĆ STAREGO SKŁADU POSTANOWILA REAKTYWOWAC KAPELĘ.
W 2017 UKAZAŁA SIĘ 12″ ” AT WHAT PRICE IS FREEDOM ”
ZESPÓŁ KONCERUJE W UK ORAZ EUROPIE.
PRAWA ZWIERZĄT NADAL SĄ JEDNYM Z GŁÓWNYCH PRZESŁAŃ ANTI-SYSTEM.
OBECNY SKLAD TO:
VARIK-GIT
ADE-VOC, DRUMS
YAGA-BASS
GOSCINNIE- SZYMON -DRUMS
https://www.facebook.com/vazezarse
https://www.youtube.com/watch?v=shKfa2N7JdQ

DAREK DUSZA I DEMONY – punk, post punk i rock`n`rolla (Górny Śląsk)
Darek Dusza i Demony to działający od dwóch lat zespół Darka Duszy – gitarzysty, autora tekstów i kompozytora od lat związanego ze sceną niezależną. Darek to założyciel kultowej Śmierci Klinicznej i niezapomnianego Absurdu. Przez wiele lat tworzył i grał w Shakin` Dudi, jest autorem wszystkich wielkich przebojów tego rock`n`rollowego zespołu. Pisał teksty dla Dżemu, Cree, Braci, Lory Szafran, Dubska czy Michała Urbaniaka.
Oprócz niego zespół tworzą muzycy od lat związani ze śląską sceną punkową:
Paulina Paleczna (ex Punk Rock Gang) – wokal
Doktor Maupa (ex One Yer Bike) – bębny
Mateusz Trybulec (The Harpagans) – bas
W 2022 roku zespół zagrał na kilku ważnych, niezależnych festiwalach: Rocku na Bagnie, Rebeliancie, Outside Feście, Gotta Go i Memoriale Tik-Taka. Wszędzie był przyjmowany entuzjastycznie. Jesienią 2022 r. wydał nakładem firmy Zima Records bardzo dobrze przyjętą płytę „Karykatury” – wybuchową mieszankę post punka, rock`n`rolla i punk rocka, którą dopełniają zjadliwe, sarkastyczne i krytyczne teksty Duszy. Za brzmienie płyty odpowiada ceniony realizator Jarek Toifl, natomiast okładkę zaprojektował Krzysztof Grabowski (tekściarz i perkusista Dezertera).
W kolejnym 2023 roku zespół pojawił się m. in. na takich festiwalach jak Port Rocka, Ramona Fest, Róbmy Swoje, Alerta Alerta i Izerbejdżan Eko Fest.
Na koncertach oprócz piosenek z płyty „Karykatury” muzycy brawurowo wykonują największe hity Śmierci Klinicznej i Absurdu. W 2024 roku zespół planuje wydanie kolejnej płyty, a na żywo będzie można usłyszeć premierowe utwory,
https://www.facebook.com/DDiDemony
https://www.youtube.com/c/DarekDusza
https://www.instagram.com/darekduszaidemony

The Avengers, Anti-System, Darek Dusza i Demony
© Copyright 2024 Black Wednesday Records