IGNITE / EYE FOR AN EYE

Data: 30 czerwca 2023
Godzina: 19:00
Miejsce: Warszawa / Klub Hydrozagadka / ul. 11 Listopada 22
Cena: 90PLN/100PLN
IGNITE / EYE FOR AN EYE

IGNITE – ikona melodyjnego hardcore punka (Orange County).
Zespół powstał w 1993 roku. Wydali kilka splitów, m.in. z Good Riddance. Fani najlepiej kojarzą płytę „A Place Called Home”, która przyniosła im komercyjny sukces.
Ich komercyjne wybicie się to album wydany 30 maja 2000 roku dla wytwórni TVT Records, który nazywał się A Place Called Home. 20 lipca 2005 roku podpisali umowę z Abacus Recordings, a w maju 2006 wydali płytę Our Darkest Days.
Zdobyli uznanie fanów hardcore’u dzięki ich regularnym trasom koncertowym, w czasie których odwiedzili 40 krajów, w tym Polskę. Teksty utworów dotyczą problemów społecznych i politycznych.
Ignite aktywnie wspiera oraz wspomaga finansowo organizacje ekologiczne. Tworzą muzykę już od 30 lat, osiągnęli ogromny sukces na scenie międzynarodowej i mają oddanych fanów na całym świecie. Ludzie szaleją na punkcie Ignite w całej Europie, Australii, Południowej Ameryce i ich rodzimych Stanach Zjednoczonych. Ten zespół praktycznie żyje w busie, ponieważ cały czas koncertują. Od 2021 roku nastąpiła zmiana wokalisty – zespół opuścił Zoli Teglas, a jego miejsce zajął Eli Santana.

EYE FOR AN EYE – hardcore/punk – Bielsko- Biała
Zespół istnieje od 1997 roku (ćwierć wieku- sic!) i od początku swojego istnienia jest związany ze sceną niezależną. Ma na swoim kącie 7 płyt, splita oraz singla. Ostatni materiał- wydany latem 2022 roku- nosi tytuł „TERAZ”. Bez wątpienia cechą charakterystyczną EYE FOR AN EYE jest nietuzinkowy, agresywny ale i melodyjny głos wokalistki Anny Świstak. Członkowie tej bielskiej formacji, wychowani na etosie sceny D.I.Y. hardcore/punk lat 90-tych nie skupiają się jedynie na tworzeniu muzyki. Prowadzą niezależną wytwórnię, organizują koncerty, piszą do punkowych zinów, angażują się czynnie w bardzo wiele inicjatyw społecznych.

Ignite, Eye For An Eye
© Copyright 2024 Black Wednesday Records