BWS SOFOS /release party/, OMELAS

Data: 23 marca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Bielsko-Biała / Fundacja Teraz Ulica / Plac Wolności 4
Cena: „co łaska”
BWS SOFOS /release party/, OMELAS

Zapraszam serdecznie na koncert zespołu BWS SOFOS połączony z release party ich najnowszego wydawnictwa „Jedno Słowo, Jedna Myśl”. Materiał- wydany przez Black Wednesday Records/Zima Records/ Beskid Punkowy Records- będzie w dniu imprezy dostępny zarówno, w wersji winylowej jak i kompaktowej.
Utwór „Ostatni brzeg” z gościnnym udziałem Ani (EYE FOR AN EYE)

Wstęp na koncert: „co łaska”. Cały uzyskany z tego tytułu zysk zostanie przeznaczony na Food Not Bombs Bielsko-Biała

Info o zespole:
BWS SOFOS – post punk- Bielsko-Biała / Kęty
Zespół powstał w roku 1984 jako reakcja na wydarzenia muzyczne które miały miejsce w Jarocinie w tymże 1984 roku.
Reaktywacja kapeli nastąpiła w roku 2009. Z oryginalnego składu pozostał tylko wokalista/gitarzysta Arek. Na gitarze basowej zaczął grać Adam, związany z bielską sceną niezależną i działającym w latach ’90 stowarzyszeniem Inna Kultura.
Miejsce Grzegorza, który był perkusistą reaktywowanego BWS SOFOS zajął ostatecznie Maciej (Doktor Maupa) także blisko związany z bielską sceną hc/punk.
Skład zespołu został poszerzony o instrumenty klawiszowe na których gra Marcin (w latach ’80 zasłuchujący się w audycjach prowadzonych przez Marka Wiernika oraz Tomasza Beksińskiego), co zdecydowanie wpłynęło na zmianę brzmienia zespołu.
https://www.facebook.com/BwsSofos

Gościem wydarzenia będzie zespół:
OMELAS – jazz/noise/post hardcore punk – Bielsko-Biała
Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, zespoły takie jak OMELAS nadawały ton rodzącej się scenie hardcore w Polsce. Ta bielska formacja odważnie przekracza jednak pewien „mentalny Rubikon”. Co bowiem powiecie na wybuchową mieszankę jazz core w stylu Victims Family/Nomeansno… ze skinhead girl na wokalu? Prawda, że brzmi oryginalnie i ciekawie?
https://www.facebook.com/omelasbielsko

BWS SOFOS, OMELAS
© Copyright 2024 Black Wednesday Records